Halil Hamit Paşa İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

 
GÖREVLERİMİZ

Çevresinin okuma ve bilgi edinme ihtiyaçlarının karşılamak üzere kitap, gazete, broşür, dergi, harita, plak, ses bandı, fotoğraf, tablo, yazma eser, plan vb. fikirlerle sanat ürünleri toplayarak düzenlemek ve okuyucunun hizmetine sunmak.
 
Bulunduğu çevre ile ilgili araştırmalara imkân sağlamak üzere o yöreye ait eserlerden (kitap, gazete kupürü, plan, ses bandı, yazma eser, arşiv belgesi vb…) kurulu bir koleksiyon meydana getirmek.
 
Kütüphaneye giren eserlerin kataloglama ve tasnifini yaparak; okuyucu hizmetine en kısa sürede sunmak.
 
Satın alma, bağış, devir, vb. yollardan kütüphaneye giren malzemelerin kaydını yapmak, kitapların ve cilt birliği sağlanan süreli yayınların ciltlenmesini sağlamak.
 
Okuyucu için ödünç kitap vermek, olmayan eserleri başka kuruluşlardan temin etmek; bina imkânlarına göre çeşitli eğitici kültürel faaliyetler gerçekleştirmek; engelli okuyucuların ihtiyaçlarını karşılayacak materyallerle onların yararlanabilecekleri özel bölümler oluşturmak; çevredeki eğitim öğretim, sanat, kültür kuruluşları ve hastane ile cezaevi gibi kurumlarla işbirliği kurularak kütüphaneden toplu yararlanma imkânı sunmak.


 
 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 
Facebook -  Twitter'da Biz

Mesai Gün ve Saatleri
 
     

 Salı - Cumartesi :08:00/17:00 Pazar ve Pazartesi Günleri Kapalıdır.
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 656 kez gösterilmiştir.